B72205S0750K101
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72205S0750K101
  • 1
Diameter : 5 mm
Voltage Rating AC : 75 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 400 A
Surge Energy Rating : 2.5 J
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 200 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 120 VDC
Voltage Rating DC : 100 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 210 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 75volts 400A